Agnieszka Pomorska


Tańczy od dziecka. Zanim zaczęła trenować taniec towarzyski, uczęszczała na rytmikę, balet i do szkółki łyżwiarskiej. Miała 8 lat, gdy obejrzała film „Dirty Dancing” – od tamtej pory trenuje taniec towarzyski.
więcej ►


 


 

 

Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz wielokrotną Mistrzynią Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski i Okręgu Pomorskiego; do jej najważniejszych sukcesów należą: wicemistrzostwo Polski amatorów w 10 tańcach,wielokrotna Mistrzyni Okręgu Pomorskiego, X miejsce w Pucharze Europy i V miejsce w turnieju IDSF 
w Madrycie, Vice Mistrzostwo Polski Par zawadowych w kategorii 10 tańców, reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata Par zawodowych w 2012r w Austrii.

 

Posiada najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w stylu latynoamerykańskim i standardowym oraz dyplom instruktora- taniec sportowy-  przyznany przez Akademie Wychowania Fizycznego i Sportu. 
Agnieszka jest również sędzią międzynarodowym organicacji WDC. W swojej karierze szkoliła się u najlepszych trenerów na świecie, m.in. 
w Wielkiej Brytanii i Danii. W 2010 roku założyła Stardance Studio Tańca, tancerze klubu moga pochwalić się tutułami: Mistrzów Polski w tańcu towarzystkim na rok 2012 w kategoriach: do lat 14, do lat 21. Tancerze klubu są członkami kadry narodowej.

 

Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Agnieszka trzykrotnie brała udział w programie „Taniec z Gwiazdami”, 
w którym partnerowała Robertowi Kudelskiemu, Markowi Kościkiewiczowi oraz Krzysztofowi „Diablo” Włodarczykowi. Było to zupełnie nowe doświadczenie a popularność programu sprawiła, że taniec towarzyski zaczął wzbudzać zainteresowanie.Brała tez udział w popularnym programie Hit Dekady w telewizji TVP2. 



 

SUKCESY: 
 


2012    
VI miejsce - Grand Prix Professional Latin , Limbach-Oberfrohna, Niemcy
II miejsce - Mistrzostwa Polski 10T Zawodowców, Mikołajki
VI miejsce - Mistrzostwa Polski LA Zawodowców, Mikołajki
top 80 - UK Open 2012, Bournemouth, Professional Latin, Anglia
top 35 - UK Open 2012, Bournemouth, Professional Rising Star Latin,Anglia



 


2011    
V miejsce - Grand Prix, Polska, Kobylnica
top 8 - Rising Stars Latin, Olsztyn
top 75 - Blackpool, Amateur Latin, Anglia
top 32 - Blackpool, Amateur Rising Star Latin, Anglia
III miejsce - Pomerania Championships, Gdańsk
VII miejsce - Grand Prix Latin, Łódz
III miejsce - Northern Poland Championships, Olsztyn



 


2010    
top 15 - Norway International 2010, IDSF Norwegia - Oslo



 


2005    
I miejsce - Grand Prix Polski – Łódź
IV miejsce - Akademickie Mistrzostwa Polski – Wrocław



 


2004    
I miejsce - Grand Prix Polski – Białystok
III miejsce - Grand Prix Polski – Warszawa
V miejsce - Akademickie Mistrzostwa Polski – Warszawa
V miejsce - International Competition – Barcelona
VI miejsce - International Competition IDSF Open – Madryd



 


2003    
II miejsce - Mistrzostwa Polski w 10. Tańcach – Lublin



 


2002    
I miejsce - Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego – Sopot
VI miejsce - Akademickie Mistrzostwa Polski – Wrocław



 


2001    
I miejsce - Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego
X miejsce - Puchar Europy w 10. Tańcach – Ryga
III miejsce - Akademickie Mistrzostwa Polski – Olsztyn
XI miejsce - Puchar Świata LA – Ryga



 


2000    
IV miejsce - Tropicana Cup – Mikołajki, kat. 16-18 lat



 


1999    
III miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzieży i Juniorów Starszych – Szczecinek, kat. 16-18 lat
VI miejsce - Mistrzostwa Polski Amatorów w 10. Tańcach – Legnica, kat. Powyżej 15 lat, klasa A+S
IV miejsce - T.D.C. – Belgia, kat. open
I miejsce - Ogólnopolska Gala Tańca – Malbork, klasa A+S
I miejsce - Turniej Tańca Towarzyskiego – Szczecin, kat. 16-18 lat
I miejsce - Otwarte Mistrzostwa Tańca w Tańcu Sportowym - Sopot, kat. 16-18 lat, 10 tańców
I miejsce - Otwarte Mistrzostwa Tańca w Tańcu Sportowym - Sopot, kat. 16-18 lat, LA
II miejsce - Otwarte Mistrzostwa Tańca w Tańcu Sportowym - Sopot, kat. 16-18 lat
½ Finału - German Open Championships Mannheim – Rosengarten, kat. 15-18 lat, 10 tańców
¼ Finału - Open Championships Mannheim – Rosengarten, kat. 15-18 lat, LA
I miejsce - Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego– Pruszcz Gdański, kat. 16-18 lat



 


1998    
I miejsce - Turniej Tańca Towarzyskiego – Malbork, kat. 14-15 lat
V miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzieży i Juniorów Starszych, kat. 16-18 lat, ST
½ Finału - Mistrzostwa Polski Młodzieży i Juniorów Starszych, kat. 16-18 lat, LA
I miejsce - Bursztynowy Turniej Tańca – Szczecin, klasa A
III miejsce - VI Otwarte Mistrzostwa Tańca w Tańcu Sportowym – Sopot, kat. 16-18 lat, LA
V miejsce - VI Otwarte Mistrzostwa Tańca w Tańcu Sportowym – Sopot, kat. 16-18 lat, LA
I miejsce - Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego – Czernin, kat. 16-18 lat
¼ Finału - Open Championships Mannheim – Rosengarten, kat. 15-18 lat
III miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzieży i Juniorów Starszych – Lublin, kat. 16-18 lat
I miejsce - Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego, kat. 16-18 lat



 


1997    
I miejsce - Syrena Open’97 – Warszawa, kat. 14-15 lat
I miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, kat. 14-15 lat



 


1996    
I miejsce - Polish Open Championships – Sopot, kat. 15-16 lat
III miejsce - Syrena Open’96 – Warszawa, kat. 15-16 lat
XVI miejsce - Mistrzostwa Polski Amatorów – Sopot, kat. pow. 15 lat



 


1995    
I miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, kat. 13-14 lat
½ Finału - Polish Open Championships – Olsztyn, kat. 13-14 lat
IV miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów,  kat. 13-14 lat
I miejsce - Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego, kat. 13-14 lat



 


1994    
½ Finału - KAF – Kopenhaga, kat. 13-14 lat
II miejsce - Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych, kat. 13-14 lat



 


1993    
III miejsce - Turniej Tańca Towarzyskiego – Kraków, kat. 11-13 lat
I miejsce - Baltic Cup – Szczecin, kat. 10-12 lat
I miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - Gdańsk, kat. 10-12 lat
I miejsce - Turniej Tańca Towarzyskiego - Gdynia, kat. do 12 lat
I miejsce - MOTTT – Malbork, kat. 11-12 lat
I miejsce - MTTT – Toruń, kat. 11-12 lat
I miejsce - TTT o Puchar Rektora Uniwersytetu Gdańskiego 

 

Tancerze którzy reprezentowali STARDANCE


- Agnieszka Pomorska - kl. S Standard/Latin

- Viacheslav Mostsevoi - kl. S Standard/Latin

- Jacek Janda kl. S Latin

- Agnieszka Chmielewska - kl. A Latin

- Piotr Burba - kl. A Latin

- Marcin Świniarski - kl. A Latin

- Anna Jamiołkowska kl. A Latin

- Mateusz Miszczuk - kl. A Latin

- Kamil Huszcza - kl. A Latin

- Magdalena Latocha kl. A latin

- Damian Ustaszewski kl. A latin

- Karol Wielogórski - kl. A Stardard/ B Latin

- Karolina Zgutczynska - kl. A Stadard/ B Latin

- Michał Gabriel - kl. A Stadard/ B Latin

- Aneta Sobczak kl. B Latin

- Michał Wyszomierski - kl. B Latin

- Adrianna Kolka - kl. B Latin

- Dominika Piwowarczyk - kl. B Latin

- Justyna Bartoszek kl. B Latin

- Michał Niekludow  - kl. B Latin

- Karolina Lichnerowicz - kl. B Latin

- Dominik Czapla - kl. B Latin

- Wiktoria Radtke - kl. B Latin

- Michał Mieczkowski - kl. B Latin

- Krystian Koszucki  - kl. B Standard/Latin

- Adrianna Głowacka - kl. B Standard/Latin

- Laura Kaczmarczyk - kl. B Standard/Latin

- Julia Godawa - kl. B Standard/Latin

- Karolina Lickiewicz - kl. C Latin

- Paweł Haftka kl. D

- Aleksandra Rak kl. D

- Kacper Sąsiadek - kl. D

- Kinga Wałdoch - kl. D

- Filip Szewczyczak kl. H

- Andżelika Jaskółka kl. H

 

 


 

Największe sukcesy


więcej ►

Marcin Świniarski i Agnieszka Chmielewska - Mistrzowie Polski w tancach latynoamerykańskich w kategorii do lat 21 na  rok 2013

 

Damian Ustaszewski i Karolina Lichnerowicz,  - Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykanskich klasy B na rok 2013

 

Kacper Sąsiadek i Kinga Wałdoch – Mistrzowie Okręgu Pomorskiego w kategorii 8-9 lat.

 

Karol Wileogórski i Karolina Zgutczyńska – IV para Mistrzostw Okręgu Pomorskiego na rok 2013 w tańcach standardowych, Karolina jest Mistrzynią Polski do lat 21 w tańcach standardowych na rok 2013.

 

Mateusz Miszczuk i Anna Jamiołkowska, para taneczna klasy A, finaliści ogólnopiolskich  turniejów tańca. Ania jest Mistzrynia Polski w Disco Dance.

 

Krystian Koszucki i Julia Godawa – para taneczna klasy B, nowe zestawienie, przed nimi pierwsze turnieje. Krystian jest Mistrzem Polski w tancach latynoamerykańskich i standardowch w kategorii do lat 16, na rok 2013. Julia jest finalistką turniejów ogólnopolskich

 

Dominik Czapla i Wiktoria Radke – para taneczna klasy B

 

Michał Mieczkowski i Adrianna Kolka – para taneczna klasy C, nowe zestawienie, przed nimi pierwsze starty turniejowe.